Kullanıcı Adı
Şifre

Sıkça Sorulan Sorular (Güncelleniyor..)

E-Maillerimi alabiliyorum fakat e-mail gönderemiyorum. Neden ?kategori_id=22

 

Bunun nedeni mail sunucumuzun kimlik doğrulaması gerektirmesidir. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz.

Outlook Express
"Araçlar(tools)" menüsünden "hesaplar(accounts)" menüsüne tıklayın. Internet Hesapları(Internet accounts) başlıklı bir pencere çıkacaktır. Pencerenin üzerindeki sekmelerden posta(mail) sekmesine geçelim. Burada mail adresinizi göreceksiniz. Mail adresinize çift tıklarsanız bir pencere daha açılacaktır. Bu pencerede posta hesabınızla ilgili tüm ayarları yapabilirsiniz. Biz sorunumuzu çözmek için "sunucular(servers)" sekmesine geçiyoruz. En altta bulunan "sunucum kimlik doğrulaması gerektiryor" (My server requires authentication) ibaresinin yanındaki checkbox"ı işaretliyoruz. Uygulayıp pencereleri kapatıyoruz. E-mail göndermek istediğimizde çalıştığını görebiliriz.

Microsoft Outlook
"Araçlar(Tools)" menüsünden E-posta "Hesapları(E-Mail Accounts)" tıklıyoruz. Karşımıza bir sihirbaz çıkacaktır. Biz baştaki E-posta(E-Mail) başlığının altındaki "Var olan E-posta hesabını görüntüle veya değiştir" i seçiyoruz ve "ileri(Next)" butonuna basıyoruz. Bir sonraki adımda karşımıza hesap seçmemiz için bir bölüm gelmesi gerekir. Biz buradan mailimizin üzerine çift tıklıyoruz ve ilgili ayarlar karşımıza geliyor. Sağ alt taraftaki "Diğer Ayarlar" butonuna tıklıyoruz. Açılan penceredeki Gider sunucu sekmesine tıklıyoruz. "Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor ibaresinin yanındaki ceheckbox"u işaretliyoruz. Tamam deyip pencereyi kapatıyoruz. Diğer pencereleri de kapattıktan sonra mail gödermek istediğimizde başarı ile gönderilecektir.
 
       Outlook Express'de posta hesabı oluşturma (ingilizce)
       Webmail'e Nasıl Ulaşabilirim ?
       Microsoft Outlook İle Mail Hesabı Oluşturma (Türkçe)
       Posta kutum neden dolar ?